Atskats uz veco gadu


Veca gada vakarā, šķiet, pieņemts atskatīties, kā tas nodzīvots; atcerēties pēdējo 12 mēnešu augstākos lidojumus un zemākos kritumus. Dažiem, sākt grimt pašžēluma domu okeānā, ko nepārvarētu pat Noass savā šķirstā, vai kaldināt, uz vispārējās eiforijas ilūzijām balstītas, jaunās, labākas dzīves apņemšanās. Vismaz tā to pasniedz masu mediji un vismaz tā tas izskatās vispārējā informatīvajā telpā. Arī es šajā un nākošajā simbolu mudžekļos pievienošos.

Jau pagājušajā gadā aizsāktais, šogad cītīgi turpinātais, eksperiments ar valodām izrādījās lielākoties veiksmīgs. Ja pagājušogad, vai pat šā gada pirmajā ceturksnī, likās ka rezultāta nebūs, ap septembra beigām sajūtas klusiņām mainīja polaritāti – ja gada laikā spēts izdarīt tik daudz, visu kārtīgi salikt pa plauktiņiem prasīs tikai vēl nedaudz laika un apņēmības. Prieks par iespēju sekot līdzi kāda cita domu plūdumam 10 valodās ir labs stimuls neapstāties, pat ja kādā konkrētā brīdī liekas – nav ne jausmas par ko tiek runāts.

Patīkami pārsteidza fakts ka neesmu palicis stulbāks. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad nekādos kontaktos ar trešajām personām īpaši neielaidos, šogad man bija iespēja pārbaudīt savas spējas arī darbā ar citiem cilvēkiem un salīdzināt savu potenciālu. Pārsteigums bija tas, ka esmu uzlabojis savas spējas ne tikai valodu apguvē, bet arī citās jomās, kas saistītas ar koncentrēšanos, atmiņu, lielu teksta blāķu un dažādu datu apstrādi. Tam gan ir arī negatīva ietekme – ja kāds dara tās pašas minētās darbības lēnāk, ar kļūdām vai neefektīvi, tas nežēlīgi kaitina. Tāpat esmu konstatējis; spēju zināmā mērā strādāt, vārda tiešā nozīmē, arī kopā ar citiem cilvēkiem. Pilnībā zudis šai sabiedrībai neesmu.

Saistībā ar abām iepriekš minētajām izmaiņām ir notikusi viena vēl labāka izmaiņa, no cilvēka, kas sevi uzskata par zemāku kā citi, esmu izaudzis līdz līmenim, kad varu uzskatīt sevi par līdzvērtīgu un spēt to arī sev matemātiski paskaidrot. Tas noteikti uzlabo un uzlabos manu turpmāko dzīvi. Šobrīd gan jākļūst vēl nedaudz pārliecinātākam un noteikti, nedaudz uzbāzīgākam un sadzirdamākam.

Šajā gadā esmu arī ieguvis vai mainījis savu vērtējumu par vairākām valstiski svarīgām institūcijām. Pirmkārt, jāveltī labi vārdi NVA. Šī institūcija šķiet ir vienīgā, par kuru man šogad radies labs iespaids, jo tā ir sniegusi lielu ieguldījumu manā attīstībā, un joprojām turpina to sniegt. Finansējums, protams, nāk no ES, to nevajadzētu aizmirst. Cilvēkiem nezkāpēc ir tendence aizmirst, cik liela daļa no tā, kas notiek visapkārt, ir ES vai citu fondu finansējums, ne valsts līdzekļi. Otrkārt, mans viedoklis par sociālo dienestu ir nedaudz sašķobījies. Ja pagājušogad tas bija pilnīgi pozitīvs, tad šogad kļuvis nenoteikts. Ja sociālais darbinieks pārmet likumīgo tiesību pieprasīt palīdzību izmantošanu, kaut kas nav gluži pareizi.

Sava sociālā loka attīstības ziņā arī šogad esmu ieturējis aizsākto nemainīgo kursu uz plašāka paziņu loka izveidošanu dažādās tālās un ne tik tālās valstīs. Ja skatīties šķērsgriezumā, mana sociālā mijiedarbība ar ārzemniekiem ir 10x biežāka, nekā ar cilvēkiem, kas dzīvo tepat man apkārt. Šī starpība, pietam, turpina pieaugt. Iemesls, droši vien, kopīgu interešu trūkums, tas ir, pilnīga neesamība. Lai gan, neskatoties uz to, tomēr, sastopu cilvēkus, kas gatavi palīdzēt, kaut vai ar vārdu, vai reizēm pat ar darbiem. Nez kāpēc gan tie pārsvarā ir sveši, ne savi cilvēki un ikdienas dzīvē pazūd starp pelēkajiem toņiem, aizspriedumiem, alkohola dvingu un lingvistiskajiem mēsliem, kas tevi vajā it visur. Kaut kas, pie kā negrasos pierast.

Šis gads noteikti bijis arī diezgan piesātināts ar interesantām sakritībām un dažādiem notikumiem, kas tikai attāli varētu tikt nosaukti par sagadīšanos. Visā visumā, ja raksturot aizgājušo gadu vienā vārdā, tad tas būtu pagājis zem “progresa” vai “attīstībaszīmes. Salīdzinoši, 2013. varēja nosaukt par “pārmaiņu” vai “aizsākuma” gadu.

Visu labu! Līdz nākamajam rakstam 🙂 Ar cieņu, Jānis.

Advertisements

About janiksxxl

An INTP, uncompromised one. Lazy programmer, strange writer, terrible artist and really strange person protecting its place in the world. Wanna be author of in development social interaction simulator G.A.K.U.E.N.:.Eden's last garden
Šis ieraksts tika publicēts FaI izstrāde. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s