Kursu slodze un tās ietekme uz valodām.


Pēc trešās dienas sāk izkristalizēties problēmas, kas rodas sakarā ar papildus slodzi kursos. Tām ir diezgan negatīva ietekme uz manām momentānajām valodu izmantošanas un tulkošanas spējām. Pat uz šī raksta izveidošanas spējām. Pietam, daļēji diezgan dīvainā veidā.

Pirmā problēma, kas rodas automātiski un bija jau paredzama – šobrīd laika mazāk, sakarā ar ko nevaru veltīt atbilstošo, pat minimālo nepieciešamo, laiku un enerģiju, lai uzturētu un papildinātu manas valodu prasmes. It sevišķi eksperimenta laikā gūtais japāņu valodas progress ir brīvajā kritienā, vai kā minimums cieš no stagnācijas. Šobrīd nav ne jausmas, ko kursos pavadītais laiks varētu nodarīt manām prasmēm. Pagaidām skaidrs viens – problēmas varētu rasties pamatīgas un uz doto brīdi skaidra risinājuma, kā ar to cīnīties nav. Efekts ir daudz negatīvāks, kā tas bija ar vācu valodas kursiem.

Otrā, dīvainā problēma, ka zināšanas sāk kļūt vispārīgi globāli miglainas pat tēmās un jautājumos, kur manas zināšanas bija visai konstantas un pietiekamas. Es sāku nespēt saprast pat lietas par kurām skaidri zinu ka perfekti sapratu. It sevišķi, šķiet, cieš tieši skaņas atpazīšana. Visticamāk, tas saistīts tieši ar nogurumu, un vispārējo slodzi, lai gan šobrīd vēl nevar izslēgt arī iespējamu paliekošu zudumu iestāšanās risku, informācijas pārkārtošanās dēļ.

Tā kā esmu nolēmis pievērsties kursiem ļoti nopietni, saskatu tajos jēgu, iespējamā nākotne nedaudz neskaidra. Iespējams, jāsāk ievērot daudz piemērotāks un stingrāks dienas grafiks (tikai 4h diennaktī gulēt nav pietiekami). Jāaklimatizējas ar jauno vidi un darbībām. Kad tas būs paveikts, visticamāk, valodu apstrādes spējas varēs atsākt aizņemt lielāko daļu no zemapziņas procesiem un noguruma ar nebūs.

Tāda neliela atkāpe, bet kopējā slodze īpaši mainījusies nav. Tikai pārdalījusies. Īstenībā priecē ka esmu spējīgs atsēdēt visu kursu laiku nezaudējot savu kondīciju. Pat paliek pāri zināma domāšanas rezerve. Prasme, kas iegūta tiekot galā ar milzīgiem informācijas daudzumiem valodu apguvē, palīdz arī citviet. Patīkami. Ja nebūtu uz kursiem arī jābraukā, tad būtu svaigs kā gurķītis un paliktu laika atliku likām arī valodām.

Visu labu! Līdz nākamajam rakstam 🙂 Ar cieņu, Jānis.

Advertisements

About janiksxxl

An INTP, uncompromised one. Lazy programmer, strange writer, terrible artist and really strange person protecting its place in the world. Wanna be author of in development social interaction simulator G.A.K.U.E.N.:.Eden's last garden
Šis ieraksts tika publicēts FaI izstrāde. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s