Pirms sākšanas. “Projektu vadība” un “BUTS”


No šodienas sākšu apgūt profesionālās pilnveides izglītības programmu “Projektu vadība” par labākajiem Latvijā pašpasludinātā mācību centra “BUTS” (Interesanti, laikam jau ar tulkojumu no franču valodas te sakara nekāda. Pretējā gadījumā nosaukums tāds piemērots – “Mērķi”. Tā kā šie nav mani pirmie kursi, tad kamēr vēl neko nezinu, tikmēr jāuzraksta ko sagaidu no šī visa.

Tā kā uzņēmums ir kompetents ar tīklu visā Latvijā, lieku lielas cerības uz to, ka apmācība nenotiks krievu valodā. Man, protams, nav nekādu problēmu ar mācībām krievu valodā, angļu valodā, vai ja pieejami rakstiskie materiāli – vācu, spāņu, franču vai Japāņu, bet nu es gribu veltīt šīm apmācībām pēc iespējas mazāk savas enerģijas un laika.

Kāpēc? Kāpēc man ir tik neatbilstoša attieksme? Līdz šim esmu pieradis, ka mācību kvalitāte, mācību materiālu kvalitāte un rezultāta kvalitāte ir vienā vai otrā veidā, tālu no vajadzīgā. Vienā gadījumā var teikt ka tiek iemācīts x mēnešos, tas ko var apgūt pāris nedēļās, otrā gadījumā informācijas pietiekami, bet tā tiek pasniegta tādā veidā, ka neko no tās iemācīties nav iespējams. Vai abi kopā, kas ir biežākais variants. Protams, cerība mirst pēdējā, un var jau būt ka “Buts”izrādīsies izņēmums, bet nu redzēsim. To varēs redzēt tikai pēc pirmajām dienām, nedēļām un visa kursa. Esmu neesmu gudrs cilvēks, bet ņemot vērā manus kaut cik pieņemamos rezultātus valodu apguvē, galīgi zemē metams arī neesmu. Projektu vadība (vienmēr rakstot atceros projektu vadību no Programmēšanas inženiera studijām) nav valodas, bet tomēr.

Spriežot pēc baumām, kas klīst pa Rēzeknes pustukšajām ielām, pasniedzēji no Rēzeknes filiāles bēgot kā žurkas no grimstoša kuģa. Kaut kādas domstarpības ar kapteini, vai kas tāds. Godīgi sakot, kad gāju saņemt kuponu, bija skaidras divas svarīgas lietas – es nezināju kā izvēlēties iestādi, tā lai grupa noteikti nokomplektētos, jo gaidīt nebij laika un uz “BUTS” jau toč neiešu. Abas problēmas atrisinājās momentāni, kad tika paziņots, ka visur jau ir saformētas grupas un tagad formējas grupa “BUTS”. Kas pats par sevi ir aizdomīgi – kāpēc “BUTS” vienīgie, kam vēl nebija noformēta grupa. Aizdomas vēl vairāk pastiprina tas fakts ka pasniedzēja nav no šejienes, kā es nejauši dzirdēju.

Priecē vienīgi tas, ka vismaz pirmā vizīte bija normāla. Iekārtojums labs – skaidri norādīts kur jādodas lai iesniegtu kuponu. Ciest nevaru kad ir 100 telpas un viss kas uzrakstīts ir telpas numuriņš. Personāls arī ar mani apgājās jauki. Vienīgais nez kāpēc viņiem ievajadzējās manu pasi. Valsts iestāde itkā jau nav…Labi vismaz ka lika veikt likumā paredzētās darbības, šādā situācijā.

Bet atkal, nesen uzzināju ka jāierodas 12:00 dienā. Ja tā un paliks, tad kā minimums tas būs kaitinoši. Labi ka mani pasargā līguma punkts 3.1.1. Pietam mājaslapā ir minēts, ka kurss ir 160 stundas, bet NVA un NVA līgumā kā minimums ir minētas 350 stundas atbilstošajām programmām? Aizdomīgi.

Vēl pāris stundas līdz patiesībai!

Visu labu! Līdz nākamajam rakstam 🙂 Ar cieņu, Jānis.

Advertisements

About janiksxxl

An INTP, uncompromised one. Lazy programmer, strange writer, terrible artist and really strange person protecting its place in the world. Wanna be author of in development social interaction simulator G.A.K.U.E.N.:.Eden's last garden
Šis ieraksts tika publicēts FaI izstrāde. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s