Valodu apguve – Cik jauni vārdi dienā?


        Kad nu ir noskaidrots, aptuveni cik daudz vārdu būs jāapgūst izvēlētajā jaunajā valodā, var sākt sapņot par savu izrāvienu ātrā valodas apguvē – bet cik tad daudz vārdu dienā apgūt ir reāli?

         Ja šo jautājumu uzdodam Gūgles tantei, tad šķiet vienprātību sagaidīt nav cerību – rezultāti sākas ar 10 vārdiem dienā, kas šķiet tāds nepiemērots nieks, un beidzas ar retu ierakstu par pāris stundās apgūtiem 500 vai pat 1000 vārdiem, kas gandrīz vai tūlīt asociējas ar vienkāršu nepatiesu lielīšanos.

         Viens gan izkristalizējas tūlīt – šim skaitlim ir jābūt tādam, kas neradīs problēmas katru dienu tuvākos pāris mēnešus – domas par paknibināšanos ik pa laikam var atmest tūlīt un laiku labāk lieki neizniekot.

        10-20 vārdi šķiet ir vidējais, visbiežāk piedāvātais, aritmētiskais un saspringtajā dienu ritumā, kur katra minūte ir dārga, šķiet būs vis piemērotākais, lai 3 mēnešos apgūtu vismaz valodas pamatus. 20+ vārdi ir arī zinātnieku un ekspertu piedāvātais vēlamais un fiziski iespējamais. Ja jautāt man – arī es bez lielas vajadzības neieteiktu vairāk par 20 vārdiem dienā. Atcerēsimies, ka skolā arī parasti sadalot visus vārdus uz nedēļu – diezin vai slodze ir īpaši lielāka par 10+ vārdiem.

        20-50 figurē retāk, bet arī ir populārs intervāls, ja ir vēlme vai nepieciešamība apgūt valodas pamatus 2 mēnešos, nepacietība neliek mieru un ir vismaz kāda stunda laika dienā, ko nopietni veltīt valodai.

        50-100 vārdi jau sāk likties visai neticams mērķis un ir robeža internetā atrodamajiem apgalvojumiem par ilglaicīgu slodzi. Kāds varētu izsaukties – bet es taču varu iegaumēt 100 vārdus tieši pirms kontroldarba, bet atcerēsimies to, ka pēc kontroldarba lielākoties visas zināšanas būs zudušas un kontroldarbs jau nav katru dienu. Mēs šeit runājam par patiesu iegaumēšanu un katru dienu mēnešiem ilgi. Es personīgi neieteiktu tiekties pēc kā tāda, tas lai paliek slinkiem studentiem, kas atliek visu uz pēdējo dienu kā es. Pietam, pat ja par ko tādu plānot – labāk ievākt ziņas vai apspriesties ar ģimenes ārstu par to, ko tāda slodze var vai nevar nodarīt.

        100+ vārdi gan vairāk dominē kā vienreizējs rezultāts, ne ilglaicīga slodze un visbiežāk prasa izmantot kādas speciālas metodes. Lai gan rezultāti ar 200 vārdiem dienā pāris stundās varētu šķist neticami, tos varbūt vēl varētu pieņemt – 500 vārdi katru dienu – pārāk tāls sapnis, nemaz nerunājot par 1000.

        Kad es pats uzdevu šo jautājumu, mans mērķis galvenokārt bija salīdzināt savus rezultāts ar citu cilvēku rezultātiem, tad nu mana pieredze – nemēģināt mājās un atcerēties, ka runa ir par skaitli, kas apgūstams katru dienu. Sākumā, kad mans mācību līdzeklis bija parasti saraksti ar vārdu svešvalodā, un vārdu svešvalodā, ko es jau zinu – 150 vārdi dienā šķiet tāda robeža, kur jau sākās zināmi protesti no galvenā lietā nodarbinātā. Kad metodika kaut cik noslīpēta un sākti ņemt lietā slepenie ieroči, kuru ieguve ir vēl sarežģītāks uzdevums kā valodu apguve kā tāda – vismaz 200 vārdi dienā – visai pieņemama slodze ar 300 vārdiem, kā iespējamo maksimumu ik pa laikam. Varu personīgi apgalvot – 200+ vārdi dienā 8 dienas no vietas ir iespējams mērķis – ilgāk, neesmu mēģinājis 😀 – un ap 5K vārdi mēnesī kopā arī iespējams.

        Kā tad ar atcerēšanos vēlāk – 95% pēc nedēļas un uz šo brīdi (pēc mēneša slinkošanas dažādu iemeslu dēļ) – 85% – samērā pieņemams rādītājs.

        Kā secinājumu varu teikt tikai vienu – 20 vārdi dienā ir labākais minējums neskatoties ne uz ko.

Advertisements

About janiksxxl

An INTP, uncompromised one. Lazy programmer, strange writer, terrible artist and really strange person protecting its place in the world. Wanna be author of in development social interaction simulator G.A.K.U.E.N.:.Eden's last garden
Šis ieraksts tika publicēts Valodas un to apguve. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Valodu apguve – Cik jauni vārdi dienā?

  1. Atpakaļ ziņojums: Valodu apguve – Cik jauni vārdi dienā 2? | Janiksxxl's FaI Blog

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s