By-by games


Kādu laiku es sevi postulēju, kā personu kas mēģina izstrādāt kādas tehnoloģijas spēļu veidošanai. Biju aktīvs šajās jomās un centos kā nu sanāk aktivitātes atbalstīt. Tīri tā neko šis tas sanāca, sasmēlos šādu tādu pieredzi. Nonācu pie pāris svarīgām atziņām. Tie bija labi laiki. Njā…bija… Uz nenoteiktu laiku es pametu šo sfēru. Īstenībā gan es teiktu – dodos vienu soli atpakaļ.

Visi zina cik ļoti es pratu sarežģīt  vienkāršas lietas. Gandrīz vai līdz zinātnisko simulāciju līmenim. Nākošais posms bija noteiktā pilnīgā brīvība, kuru viens cilvēks tik un tā nevar piedāvāt un dažādas citas lietas, kas radīja pilnīgu bardaku. Un galu galā es tik un tā domāju – “nope, pārāk daudz ierobežojumu un pārāk neatbilstošs interfeiss”.

Kopš pirmsākumiem spēles ir gājušas ļoti tālu. Vispirms gāja grafikas attīstība. Citas lietas. Reālistiskas pasaules. Parādījās fizikas dziņi, kas simulēja puslīdz reālistisku fiziku. Spēles tika laukā no koridoriem saulītē zem atklātas debess. Parādījās automātiski ģenerētas kartes, pasaules, bet daudzas lietas tā un palika tur tais tumšajos kolidoros. Viena no šādām lietām ir scenārijs un dialogi.

FaI dodas vienu soli atpakaļ. Pirms var sākt eksistēt FaI-iski projekti vispirms jāeksistē, kaut kam, kas tiks galā ar scenāriju un dialogiem pusautomātiskā režīmā. Tāpēc uz ilgāku laiku FaI pāriet uz citu darbības sfēru – AI (Artifficial intelligence), NLP (Natural language processing) , semantiskie tīkli un visādas citādas muļķības, lai atgrieztos ar pietiekami ciešamu  un pret priekšā teikšanu drošu arīdzan interfeisu.

Nākošajā ierakstā par jauno kārtību…

Advertisements

About janiksxxl

An INTP, uncompromised one. Lazy programmer, strange writer, terrible artist and really strange person protecting its place in the world. Wanna be author of in development social interaction simulator G.A.K.U.E.N.:.Eden's last garden
Šis ieraksts tika publicēts FaI izstrāde ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s