Divu veidu cilvēki un ripiņas


Sākumā bija divu veidu cilvēki, vieni,kuriem bija prasmes, talanti un spējas un tie otri, kuri gandrīz nearko neatšķīrās viens no otra un neko tā īsti paši nevarēja. Tiem otrajiem ļoti nepatika pirmie, jo tie bija par viņiem pārāki.

Kādu reizi vienam no otrajiem iešāvās prātā doma, kā iespītēt pirmajiem. Viss, kas bij nepieciešams, bija kāda vērtība, kautkas kā pirmajiem nebūtu. Bet nekā tāda viņiem nebija, tāpēc klusībā, savā starpā vienodamies, otrie radīja savu vērtību un nosauca to par naudu. Iedomātu vērtību, ko piešķīra smalkiem apaļiem dzelzs gabaliņiem. Un noteica viņi, ka pārdot un pirkt nu var ēs tikai par šiem dzelzs gabaliņiem.

Pirmajiem protams apaļo dzelzs gabaliņu nebija, tos sev veidoja tikai tie otrie. Arī saprast to vērtību viņiem nebij viegli, jo tie bij tik dzelzs gabaliņi. Grūti laiki viņiem sākās. Otrie audzēja savu bagātību kļūdami arvien varenāki un ietekmīgāki, bet pirmie viens pēc otra sāka izzust.

Bet. ak kā pārrēķinājās tie otrie…Nepagāja necik ilgs laiks, kad pirmie atguvās no pārmaiņām. un sāka par saviem darbiem un pakalpojumiem, ko bij līdz šim darījuši pa velti no otrajiem prasīt viņu dzelzs ripiņas. Tie, protams or to nebij mierā, bet kad nekādi citādi nevarēja, nācās vien dot prasīto. Sākumā nedaudz, tad vairāk un vairāk.

Pirmie sāka atkal apzināties, ka nekas jau nav mainījies, viņi joprojām ir tie kam ir viņu atšķirības un spējas, un tiem otrajiem ir tikai viņu ripiņas. Un ka tie otrie dos tik daudz šīs savas vērtības cik prasīts, jo citas izejas jau nav.

Otrie tik veidoja un veidoja savas ripiņas, bet jo vairāk to bija, jo vairāk vajadzēja. Tai pat laikā pirmie tik smiedamies noraudzījās, kā otrie vaiga sviedros kaļ savas vērtīgās ripiņas bez īstas vērtības.

Advertisements

About janiksxxl

An INTP, uncompromised one. Lazy programmer, strange writer, terrible artist and really strange person protecting its place in the world. Wanna be author of in development social interaction simulator G.A.K.U.E.N.:.Eden's last garden
Šis ieraksts tika publicēts Velns zin kas teksta formātā. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s